Ubytování v Českém lese

Pobyt a ubytování v České Kubici jsou ideálním místem pro všechny, kteří mají rádi přírodu, turistiku, cyklistiku, houbaření, rybaření a je rovněž ideálním místem pro strávení klidné dovolené s dětmi i aktivní dovolené. Neváhejte a poznejte rozmanitou krajinu Českého Lesa, okolí Čerchova a Chodska. V případě nepřízně počasí na našem webu naleznete nespočet námětů pro aktivní trávení i deštivého dne. 

www.oas-ceskyles.cz/okoli/

V blízkosti se nachází taktéž soukromý rybník pro rybaření a koupání. Přesné informace Vám podá náš správce. Přímo v České Kubici najdete krásné dětské a sportovní hřiště, obchod, restauraci a poštu. Odtud také začíná řada velmi pěkných turistických i cyklictických tras.

 

> Ubytování v chatkách

> Ubytování v apartmánech

 

Chatová osada a apartmány Krásnohorská

Chatová osada Krásnohorská v západních Čechách je nádhernou částí přírodního parku Český Les. Leží v sousedství penzionu Krásnohorská v obci Česká Kubice. Penzion Krásnohorská byl jako nejvýznamnější ubytovací zařízení v regionu vybudován v roce 1896 manžely Františekem Klotyldou Wuršrovi. Protože v okolí České Kubice tvořila převážnou část obyvatelstva německá menšina, jednalo se ze strany manželů Wuršrových o významný vlastenecký čin. Objekt nabízel 37 pokojů (dvoulůžkových), jež byly opatřeny nábytkem ve „staročeském“ duchu. Součástí nabízených služeb byla i bezplatná studentská noclehárna. Velkým „poutačem“ byly mramorové desky, do nichž byly vytesány verše, jež Eliška Krásnohorská věnovala kraji pod Čerchovem. Tyto desky s básní jsou stále umístěny v areálu a jsou po rekonstrukci.

 

Hostům je v areálu Krásnohorská k dispozici ping-pongový stůl, tábořiště s totemem, grilovací souprava, pískoviště a dětské hračky, uzamykatelná garáž na kola. 

 

 

 

Email pro rezervaci: oas-ceskyles@email.cz

 

Český Les aktivně v přírodě od Čerchova po Gibacht

 

Kontaktujte nás